Jak zapakować się do samolotu?

airport-1152251_1280Wiele osób, które po raz pierwszy wybierają się na wycieczkę zagraniczną i maja lecieć samolotem, zastanawia się w jaki sposób najlepiej się spakować. Najczęściej bowiem obowiązują ścisłe limity wagowe bagażu zasadniczego oraz podręcznego. Za każdy kilogram ponad wyznaczoną granice trzeba dopłacić i niekiedy są to bardzo wysokie stawki. Dla wielu osób jest to więc problemem. Okazuje się jednak, że istnieje kilka podstawowych zasad, które bardzo ułatwiają zapakowanie się do samolotu.

Przede wszystkim, należy zastanowić się nad tym, czego zabierać nie musimy, ponieważ znajduje się to w każdym hotelu. Są to przede wszystkim ręczniki i suszarka do włosów. Poza tym, w większości hoteli w łazienkach można również znaleźć niewielkie pojemniki z szamponem i żelem pod prysznic. Są to kosmetyki ciężkie, więc można ich ze sobą nie zabierać. Poza tym, wszystkie inne kosmetyki, najlepiej jest zabrać ze sobą w miniaturowych pojemniczkach, poprzelewane. Nie ma bowiem sensu dźwiganie ich i dopłacanie do bagażu. Bardzo ważną kwestią jest również przygotowanie listy bagażu przed pakowaniem. Dzięki temu, można na starcie wykluczyć już wiele rzeczy. Należy się zastanowić ile dni zamierzamy spędzić w danym miejscu, jaka powinna być tam pogoda oraz jakie okazje nas czekają.

Zawsze wybierajmy ubrania praktyczne. Najlepiej, żeby były one uniwersalne i żeby można je było ze sobą swobodnie łączyć. Zawsze warto zabrać coś klasycznego, co nadaje się na każdą okazję. Oczywiście bielizny powinniśmy zawsze zabierać wystarczającą i odpowiednią ilość. Podobnie sytuacja ma się z bluzkami i koszulkami. One lubią się szybko brudzić i zużywać. Najlepiej an każdy dzień zabrać jedną. Spodni wystarczą nam zazwyczaj dwie pary. Warto pomyśleć jest o jednym stroju wieczorowym, gdyby nadarzyła się jakaś okazja. Koniecznie musimy posiadać też odpowiednie obuwie. Nawet jeżeli nie wybieramy się do egzotycznych krajów, zawsze zabierzmy ze sobą strój kąpielowy lub kąpielówki i klapki. W większości hoteli w dzisiejszych czasach znajdują się piękne duże baseny, z których goście hotelowi mogą zawsze korzystać za darmo.

Dobrym rozwiązaniem, jest ubranie na siebie jak największej ilości rzeczy, czyli ciężkich kurtek i bluz oraz swetrów. Załóżmy również najcięższe buty. Dzięki temu możemy bowiem zaoszczędzić sporo na pojemności naszego bagażu.