Co warto zwiedzić w okolicach Łeby?

Do Łeby i okolic zwłaszcza w sezonie tłumnie przybywają turyści w różnym wieku. To wyjątkowy punkt na mapie Polski, oferujący mnóstwo atrakcji i rozrywki dla każdego. Już sam spacer wytyczonym szlakiem wzdłuż wydm nad morze dostarczy wielu wrażeń, a miejsc wartych odwiedzenia jest tu o wiele więcej.
Okolice Łeby to z pewnością doskonałe miejsce do wypoczynku dla miłośników przyrody, ale nie tylko. Każdemu przyda się od czasu do czasu relaks na łonie natury, a tereny, o których mowa stwarzają do tego idealne warunki. Istnieje niejeden godny polecenia szlak turystyczny dla zwiedzających. Dużą popularnością cieszy się ten prowadzący z Łeby do Rąbki. Na jego końcu na turystów czeka jedna z filii Muzeum Przyrodniczego Słowińskiego Parku Narodowego. Przedtem jednak trzeba przejść przez las. W trakcie wędrówki warto wstąpić do Muzeum Rakiet i Wyrzutni. Wizyta nie zajmie dużo czasu, bo muzeum jest małe jak na tego rodzaju placówkę. Piękne i wyczekiwane przez turystów krajobrazy znajdują się w okolicy Wydmy Łąckiej. 30-metrowa wydma podoba się zwłaszcza dzieciom. Dorośli z kolei chętnie fotografują malownicze widoki rozciągające się dookoła. W okolicy Łeby jest co najmniej kilka wiosek, które w czasie wycieczki warto odwiedzić. Jedna z nich to Kluki, gdzie mieści się skansen. W sezonie odbywa się tam wiele imprez plenerowych, przybliżających turystom słowińskie obyczaje. Podróżując z dziećmi warto udać się do Sarbska w pobliżu Łeby. Atrakcją dla najmłodszych będzie na pewno wizyta w parku rozrywki Sea Park. Zobaczyć tam można miniaturowe wersje wszystkich latarni morskich, jakie znajdują się na wybrzeżu. Zachwyt nie tylko dzieci budzą okazy zgromadzone w muzeum marynistycznym oraz fokarium.

 

Więcej informacji odnośnie atrakcji turystycznych tego regionu znajdziecie na stronie: http://wokolbaltyku.pl/okolice-slupska-koszalina-kolobrzegu/leba/