Z wizytą w Gorzowie Wielkopolskim

Ratusz_w_Gorzowie_WlkpOsoby, które wolne chwile spędzają, podróżując po Polsce, mają swoje ulubione miejsca. Regionów czy miast wartych odwiedzenia jest w naszym kraju niemało. Zalicza się do nich na pewno miasto położone w okolicy siedmiu wzgórz czyli Gorzów Wielkopolski.

Na terenie, na którym dziś leży Gorzów, dawniej był lodowiec. W końcu stopniał, ale zostały po nim liczne wzniesienia, które dały początek legendzie o siedmiu wzgórzach. Z miastem wiąże się jeszcze więcej ciekawych opowieści, a wśród zainteresowanie budzą te o czarownicach. W XVI i XVII wieku, a więc czasach, gdy na porządku dziennym były procesy o czary, takie odbywały się również w Gorzowie. Pamiątkę stanowi studnia czarownic, która zdobi dziś miejską starówkę i Wełniany Rynek. Podczas wycieczki warto zaplanować wizytę w Muzeum Lubuskim, które znajduje się w willi Schroedera. Potem można skierować się do kościoła Mariackiego. To budowla wzniesiona w stylu gotyckim, a zobaczyć warto tam XVI- wieczny ołtarz złożony z trzech części. Interesujący zabytek stanowi też dawny cesarski urząd pocztowy. Wraz z końcem XIX wieku zaczęła tam działać poczta i tak jest do dziś.Turystów przybywających do Gorzowa zaprasza również filharmonia. Zainteresowanie wzbudza ponadto wieża obserwacyjna, wysoka na 16 metrów, którą mieszkańcy nazywają pająkiem. Przez miasto przebiegają ważne trasy turystyczne. Wiele osób przyjeżdża tu, by wziąć udział w jednej z licznych imprez. Każdego roku odbywa się tu między innymi festiwal muzyki reggae oraz festiwal muzyki cygańskiej. Liczne atrakcje czekają też na tych, którzy zaplanują wycieczkę po okolicznych miejscowościach. Warto pojechać między innymi do Witnicy i zwiedzić Park Drogowskazów i Słupów Milowych Cywilizacji. Na najmłodszych i nie tylko czeka Park Dinozaurów w Nowinach Wielkich. Na podziw zasługują tam modele dinozaurów oraz  liczne skamieniałości.

Do Gorzowa i pobliskich miejscowości turyści przyjeżdżają chętnie. Korzystają z miejscowych atrakcji turystycznych, a potem odpoczywają w parku krajobrazowym w Puszczy Gorzowskiej, pełnej różnych gatunków drzew i roślin, będących po ochroną. Nie brakuje tu też malowniczych jezior.